H.A.A.R.P Projesi – H.A.A.R.P Ne İşe Yarar – H.A.A.R.P’ ın Etkileri

0
243

Haarp nedir? HAARP ne işe yarar? Haarp etkileri nedir? Haarp nelere yol açar?

Hepimiz  17 Ağustos 1999 İstanbul depremini bilir. Allah c.c.  bir daha milletimize yaşatmasın. Hepimiz biliriz fakat birçoğumuz detaylarını bilmez. Deprem ile ilgili bir çok şey yazıldı. Ne varki yıllardır o bölgede bir büyük deprem beklenmesi . ardındaki araştırmaları ve yazıları geride bıraktı. Misal olarak deprem sırasında olduğu söylenen alev topu ,günümüzde bilimsel olarak hala açıklanmış değil.

Ancak yapılan araştırmalar tek bir yola çıkardı . büyük bir deprem beklentisinin ötesinde Pentagonun HAARP yani yüksek frekanslı güneşsel araştırma programı deneyini hayata geçirmesiydi.

HAARP nedir ?

Sırp asıllı Amerikalı elektrofizikçi Nicola Tesla tarafından geliştirilen HAARP HF’da yüksek enerji çıkışları ile iyonosferin ısıtılması ve burada bir takım değişimler yapılarak etkilerinin incelenmesi için başlatılmış bir projedir. Kullanılan frekans aralığı 2.8-10MHz arasıdır, çıkış gücü ise resmi kaynaklarda 3.6 Gigawatt olarak belirtilmesine karşılık 10 Gigawatt’a çıkarılabileceği açıklanmaktadır. Bu enerji dünyadaki en büyük radyo vericisi ünvanını kazandırmaktadır. Merkezin 1 saat boyunca çalıştırılması durumunda Hiroşima atılan atom bombası kadar enerji ortaya çıkaracağı öngörülür. Nicola Tesla elektriğin kablolar vasıtası ile iletilmesinin yanı sıra radyo dalgaları ile iletilmesini sağlayan alternatif akımı geliştirmiştir. Ancak o dönemde F.B.I tarafından büyük sansüre uğramıştır. Kendisi Thomas Edison dan daha ileri bir bilim adamı olmasına rağmen tanınmamasının sebebi sansüre örnektir. Tesla bir otel odasında ölmüştür, öldüğünde kendisine ait olan HAARP projesinin yazıldığı defter oetl odasında bulunamamıştır.

HAARP, Alaska gakona’da askeri üssün yakınlarında ve kimsenin girmediği özel bir alanda kurulmuştur. Niçin burada seçildiğine gelinirse .b irincisi Alaska dünyadaki elektromanyetik kuşakların özel bir kesişim bölgesinde bulunmaktadır. Dünyanın elektromanyetik alanlarına müdahale edebilmek için en iyi yerdir, ikincisi ise insanlardan uzak, korunması kolay ve gözlerden mümkün olduğunca uzak bir yer olmasıdır. Gakona daki bu merkezde 21m. yüksekliğinde 180 adet kule üzerinde cross dipol anten inşa edilmiştir. Gakona dünyanın elektromanyetik alan çizgilerinin kesiştiği bir yerdedir. Bu alan aynı zamanda auroral dediğimiz ışımaların en yoğun yaşandığı bölgedir.

Söylendiği gibi bir çok teori ortaya atıldı en akla mantığa yatanı Amerikan ‘Future Times’da yayınlanan araştırma dizisinde yer alan hikayeydi. Bu senaryoya göre, San Andreas fay hattında meydana gelebilecek büyük bir depremin Amerikan ekonomisine çok büyük zarar vereceğini bilen ABD, yer kabuğundaki değişimleri izleyerek, daha deprem oluşmadan tektonik katmanlar arasında artan basıncı değişik noktalardan patlatıp boşaltarak, büyük depremi küçük depremler haline dönüştürmenin yolunu bulmuştu. Yıllarca önce Sırp asıllı Amerikalı bilim adamı mucit Nikola Tesla tarafından geliştirilen bu “düşük frekanslı elektromagnetik ışınımla “yüksek enerji nakli” tekniğini hem Ruslar hem de Amerikalılar uzun zamandır bir silah olarak kullanmanın yolunu arıyorlardı. Bu yöntemle çok uzaktan, hatta uzaydan geniş alanlarda tahribat yapabileceklerdi.Bu projeyi Marmara da denenmeden önce Avustralya da bir bölgede denendiği söylenir. Diyorsanız ki Türkiye de bu neden tartışılmıyor ve araştırılmıyor , 2011 ve 2013 yıllarında dünya da en çok sansüre uğrayan haber başlıkları sıralamasında pentagonun HAARP ı kullanması 8. ve 5. sırada yer aldı ..

HAARP ın etkileri;

1- İklimleri değiştirebilir.

2- Kutupları eritebilir veya yerinden oynatabilir.

3- Ozon tabakası ile oynayabilir.

4- Deprem yaratabilir.

5- Okyanus dalgalarını kontrol edebilir.

6- Dünyanın enerji kuşakları ile oynayarak insan biyolojisini ve beynini etkileyebilir.

7- Radyosyon yaymadan termonükleer patlama oluşturabilir.

Bir Cevap Yazın