Özgün Makale Nedir ? Nasıl Yazılır ?

0
176
Özgün Makale Nedir, Nasıl Yazılır, Nasıl Yazabilirim Veya Bir Makalenin Özgün Olduğunu Nereden, Nasıl Anlayabilirim Gibi Bir Çok Bu Şekilde Soru Kendinize Sorabilirsiniz Ve Çoğu Zaman Tam Olarak Cevaplayamadığınızı Düşünür Doğru Cevabı Aramak İstersiniz Bu Yazıda Doğru Cevabı Verebilmeye Ve Doğru Cevaba Biraz Daha Yaklaşmanızı Sağlamak İçin Elimizden Geldiği Kadarıyla Tanımlamaya Örneklerle Size Aradığınız Cevaplar İçin Yardımcı Olmaya Çalışacağız.
Konumuzdan Fazla Sapmayarak Özgün Kelimesinin İnsanlara Çağrıştırdığı Anlamlar Genellikle Kişinin Kendisinin Özel Olarak Hazırladığı, Benzeri Olmayan, Bireyin Kendi Oluşturduğu Gibi Tanımlar Duyabilir Veya Bir Yerlerde Okuyabiliriz. Özgün Olabilecek Bir Çok Çalışama Mevcuttur Bunlar Özgün Makale, Özgün Tablo, Özgün Tasarım, Özgün Hikaye, Özgün Olan Bir Çok Çalışma, Proje Olabilmektedir.

Nasıl Özgün Makale Yazarım?

 Özgün Makale Kavramını Daha Önce Bir Takım Yerlerde Veya Birilerinden Duymuş Olabilirsiniz. Özgün Makale Öncelikle Yazacağı Makale Konusunda Bilgili Olabilen Karşı Tarafa Bildiği Kavramları, Anlatacağı Konuda Önemli Bilgileri Karşı Tarafa Anlaşılması Gerektiği Şekilde Aktarabilecek Durumda Olabilmeli Örnek Olarak Bir Teknoloji Konusunda Makale Yazilacaksa Teknoloji İle Ugrasiyor, Teknolojiyi Yakından Takip Ediyor Olmaniz Gerekmektedir.Buna Benzer Olarak Otomobiller İle İlgili Bir Makale Yazacaksaniz Otomobiller Hakkında Bilgi Ve Tecrübeye Sahip Olmaniz Gerekmektedir. Aksi Taktirde Makaleyi Yazamaz Durumda Olabilirsiniz Bunun Sebebi Anlatacaginiz Konu Hakkında Bilgi Sahibi Olmamanizdir.

Özgün Makaleyi Nerden Anlarım ?

Kendi çabalarınız ile araştırıp bilgi edinip bir makale yazdığınızı farz edelim, ama bu makalenin daha önce yazılıp yazılmadığını bilmiyorsunuz. İşde burada devreye “Özgün makale kontrol etme ” sistemi giriyor. Makale kontrol sistemi siteye giriş yapıp makalemizi ister dosya halinde isterseniz de metin olarak seçerek sisteme tarafından internette arama yaparak makalenizin özgünlüğü hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın