Turkcell Superonline Kotalı İnternet Paketleri

0
247

Turkcell Superonline Kotali İnternet Paketleri. Akk kalkmasına rağmen Turkcell superonline paketlerini duyurdu.

Evet, artık daha kolay ve daha hızlı internetimizin keyfini ve sefasını sürerken karşımıza bir anda kotalı internet olayı ortaya çıktı. Tabii büyük firmalar bunu yalanladı. BTK gerekli açıklamayı yaptı. Böyle bir olayın ortaya çıkmayacağını ve itibar etmememizi açıkladı. Ancak şaka gibi SuperOnline kotalı tarifeleri duyurdu.

Tabii ki gerçekten de bu kotalı internetlere geri mi döneceğiz orası halen tartışılmakta. Ancak şöyle bir durum var ki fiyatlar maalesef ki biraz uçuk. Aşağıda da görebileceğiniz tablolar üzerinden ayrı olarak isteyen kişi AKK’lı bir tarife kullanabiliyor. İşte bu sebep ile her firma ayrı ayrı açıklama yaptı. Ama yine de aklımızda kesin bir sonuç oluşamadı.

Turkcell bu olayı yalanlayıp böyle bir tarifenin olmayacağını söylese de şuan kotalı tarifeler yayınlandı. Kablonet müşteri hizmetleri bildiğiniz üzere her firmanın bu sisteme geçiş yapacağını söylemişti. Ancak şuan SuperOnline bu sisteme geçer mi bilinmezken bu tarifeleri duyurması pek de iyi olmadı.

Aşağıda kotaları görebileceksiniz. En yüksek kota 25 GB olarak belirlenmiş, en küçük kota ise 5 GB olarak adil kullanım kotası olmadan sağlanıyor. En küçük kota fiyatı 44 TL. Ancak bu kota fiyatına bir de internet hızınız 5 Mbps oluyor. Yani maalesef ki kötü bir durumdayız.

Tarifeler;

Tabii ki de 25 GB kotayı geçtiğinizde internet kullanımınız yasaklanmayacak ve MB başı 0.015 TL ödeyeceğiz. Turkcell bu tarifeyi kimlere satar orası meçhul. Ancak şöyle ki ülkemizdeki birçok aktif internet kullanıcısı bu tarifeye geçmeyeceğini umuyoruz. Aşağıda fiber internet ve AKK limitsiz için hızlara bölünmüş olarak tabloları görebilirsiniz.Sevgilinize Özel Site yapın

Bir Cevap Yazın